SAKARYA PEYZAJ VE SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİ

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali eşsiz doğasıyla; İstanbul ve Anadolu’nun buluşma noktasında, üretim sahalarının ve ulaşım imkânlarının hemen yanı başında, merkezi bir konumda bulunuyor. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde; süs bitkileri üreticileri, bitki besleme ve ilaçlama tedarikçileri, sulama ekipmanları üreticileri, aydınlatma ekipmanları üreticileri, saksı üreticileri, tasarım ve uygulama ofislerini içeren katılımcı profiliyle Sektörün buluşma noktası olmaya devam ediyor. Yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, büyük ölçekli yapı şirketleri, peyzaj mimarları ve öğrencilerden oluşan iç pazar tüketici odaklarının yanı sıra Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Irak, Kazakistan, Dubai, Katar, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden dış pazar tüketici odaklarının buluşturulması hedeflenmektedir.

16-19 Eylül 2020 tarihinde üçüncüsü düzenlenecek olan, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalinin hazırlıkları paydaşlarımızın katkılarıyla sürüyor. Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği, S.S Sapanca İlçesi Merkezi ve Kırkpınar Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, S.S Arifiye İlçesi Tarımsal Süs Bitkileri Kalkınma Kooperatifi’nin girişimleri; Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası’nın destek ve iş birliği ile hazırlıklarımız devam etmektedir.

Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’ne, 200 firmanın ve 35.000’nin üzerinde ziyaretçinin katılımı beklenmektedir. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde sağlanan hizmetler her geçen yıl daha da iyileştirilerek katılımcılarımıza yeni imkânlar sunulmaktadır. Katılımcı ve ziyaretçilerin firmalarla buluşabilmesi ve ticari faaliyette bulunabilmesi için doğal çalıştay alanları, konferans-toplantı salonları, seminer salonları, workshop alanları oluşturulmaktadır. Festival alanı içerisinde,  golf araçlarıyla ring seferleri düzenlenerek, katılımcılara doğrudan pazar tanıtım imkânı sunulmaktadır ve ziyaretçilerimizin tüm alanı rahatça gezmesi sağlanmaktadır. Peyzaj Hobi Bahçeleriyle katılımcılara bahçe uygulamaları için örnek çalışmalar sunarak, bitki ve peyzaj materyallerinin tanıtımını yapma, tasarım çeşitlerini sergileme imkânı sunulmaktadır. Açık ve kapalı sergileme alanlarıyla ürünlerinizi en uygun şekilde sergileme fırsatını bulacaksınız. Sektörün buluşma noktası olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde yeni ticari bağlantılar oluşturma fırsatı elde edeceksiniz.